V dnešní době a to především v zahraničí, se stalo velmi populárním odvětví fotografie, kterému se říká „fine art“. A co se vlastně skrývá za tímto názvem? „Fine art“ neboli „krásné umění“ je označení pro takové umění, které je vytvořeno z důvodu estetických nebo konceptuálních. Krásné umění je silným komunikačním prostředkem, které já využívám prostřednictvím fotografie portrétu. Sejde se myšlenka a estetická idea a vznikne „fine art“. Nejraději tímto stylem fotím děti, protože jsou jejich výrazy autentické, hluboké a děti jsou samy o sobě krásné malé osobnosti.

Jestli si už dlouho lámete hlavu nad tím, jak taková fotografie vzniká a chtěli byste taky dosáhnout takových fotografií, ráda Vás uvítám na svém workshopu v prostorném Ateliéru v továrně v Praze v Modřanech. Ukážeme si, že není zapotřebí nejluxusnější techniky a přemíra rekvizit. Mnohem důležitější je cit pro umění a vlastní kreativita.

Jak workshop probíhá?


Doba trvání: 4,5 hodin + přestávka na oběd

Maximální počet účastníků: 6

Potřebujte vlastní fotoaparát, kartu a nabitou baterku. Vlastní notebook s Adobe Photoshop. Grafický tablet výhodou.

 

Teoretická část – zde se budeme věnovat především přípravě na fotografování, použité technice a stylům svícení

Praktická část

  1. Fotografování – budeme fotit dvě krásné modelky na dvou stanovištích při dvou stylizacích.
  2. Postproces – ukážeme si, jak to udělat, aby nám vznikly fotografie, které budou vypadat jako obrázek

Mým cílem je, abyste si domů odnesly co nejkrásnější fotografie a dovednosti, abyste takové fotografie dokázaly samy vytvořit.

Více o workshopu